Workshop modelování keramiky

“Na chvíli se zastav a udělej si v tomto uspěchaném světě chvilku jen pro sebe”

Chcete si vyčistit hlavu, zrelaxovat po práci a zašpinit si ruce od hlíny? 

Jsme Terka a Veru a rády vás celým procesem výroby keramiky provedeme. Ve skupince osmi lidí a se sklenkou prosecca spolu strávíme tři příjemné večery v našem ateliéru v Dejvicích, kde si vytvoříte vaše jedinečné výrobky.   

Co můžete očekávat?

  • Seznámení s materiálem: Naučíme vás vše, co potřebujete vědět o různých typech hlíny, nástrojích a zařízeních, které budete potřebovat pro modelování.

  • Základní techniky: Ukážeme vám základní techniky modelování, jako je tvarování, spojování a zdobení. 

  • Možnosti vytváření: Můžete se těšit na vytváření hrníčků, misek, talířků, váz a ostatních keramických doplňků.

  • Glazování a dekorování: Naučíme vás jak glazovat – proces aplikace glazury na keramiku, který dodává barevný a lesklý povrch. Můžete si také vyzkoušet malovat s engobami nebo pastely. 

Pro koho je workshop určený?

Tento workshop je vhodný pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet vlastnoručně vyrobit produkt z keramiky. Je určen pro začátečníky i pokročilé všech věkových kategoriích. 

Jak bude workshop probíhat? 

Workshop bude probíhat v průběhu tří týdnů, s každou lekcí trvající tři hodiny. Mezi druhou a třetí lekcí bude vždy týdenní až dvoutýdenní pauza, ve které budou vaše produkty v dílně schnout. Následně je dáme do pece na tzv. přežah = první výpal. Poté už budou připravené na třetí lekci – glazování. Domů většinou odcházíte se 4-5 výrobky. 

Co si přinést?

Ideálně oblečení, které vám nebude vadit, když se trochu zašpiní. Máme ale k dispozici zástěry, takže se není čeho obávat 🙂

V ceně workshopu je veškerý spotřebovaný materiál, glazury, dva výpaly v peci, pomůcky a prosecco 🙂

Dílna - Workshopy